Uroda i Zdrowie

Zakwaski do samodzielnej produkcji jogurtu — dla kogo?

Redaktor

Redaktor

Wydaje ci się, że nie masz czasu na domową produkcję zdrowych pokarmów? Sięgnij po ułatwienia! Jak wiadomo, bardzo cenne dla zdrowia są bogate w dobroczynne bakterie produkty fermentowane, ale by skorzystać z ich właściwości nie musisz kisić kapusty, a nawet ogórków. Postaw na domową produkcję jogurtów, wykorzystując do tego zakwaski. Dowiedz się na ten temat więcej!

Zdrowo, prosto i szybko!

Wszelkie fermentowane napoje i produkty mleczne to bardzo zdrowe produkty, które warto wprowadzić do swej diety. Są źródłem dobroczynnych bakterii, zatem dbają o właściwą pracę jelit oraz odporność, są też bogate w białko i wapń. Co prawda nie każdy przepada za kefirem czy maślanką, ale już jogurt naturalny każdy może spożywać, gdyż można to robić na różne sposoby —z owocami, z muesli czy w formie smoothie. Co więcej, zdecydować mogą się na to nawet weganie, można bowiem wykonywać wegański jogurt z mleka roślinnego, wykorzystując do tego zakwaski z soją.

Takie jogurty są tanie, smaczne, a także zdrowe, gdyż samemu decyduje się, co się w nich znajdzie — najlepiej zaś, by zawierały tylko niezbędne, naturalne składniki, a były pozbawione na przykład cukru.

Kiedy warto?

W każdym przypadku warto zaopatrzyć się w startery do przyrządzania jogurtów i wykonywać je z kupionego w sklepie mleka krowiego albo roślinnego — chcąc zaoszczędzić, pragnąc zawsze mieć w domu zapas domowego jogurtu, chcąc odżywiać się zdrowo, a także — będąc ciekawym, jak taka produkcja wygląda. Stworzenie mieszanki i jej odstawienie na dany czas to nic skomplikowanego, poradzą sobie z tym nawet osoby niemające wiele wspólnego z przetworami czy ogólnie kulinariami, a także mocno zapracowane.

Domowa produkcja jogurtów

Samodzielnie wykonany jogurt na pewno będzie lepszy niż ten ze sklepu, nie tylko pod względem smaku. Warto zaopatrzyć się w startery i korzystać z dobroczynnych właściwości bakterii.