Dom i Ogród

Zadaszenie tarasu — idealne rozwiązanie dla lokali gastronomicznych

Redaktor

Redaktor

Jakie lokale gastronomiczne cieszą się największą popularnością w okresie letnim? Nie tylko te, które mają korzystną ofertę i świetne usługi. Szczególnie chętnie wybierane są miejsca z ogródkami, gdyż możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest niezwykle cenna, czy to jeśli chodzi o spożywanie posiłku w dzień, czy wieczorne biesiadowanie. Warto wydłużyć okres, w którym możliwe jest korzystanie z tego rodzaju przestrzeni, stawiając na jej zadaszenie. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

Co daje zadaszenie tarasu w lokalu gastronomicznym?

Takie rozwiązanie może dać więcej korzyści niż się wydaje. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest niezwykle cenione przez gości, dlatego zwykle najchętniej wybierają oni lokale z ogródkami. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nawet w środku lata przebywanie w nich może być utrudnione ze względu na niekorzystne warunki — nie tylko silne nasłonecznienie, ale też deszcz czy wiatr. Dobre zadaszenie tarasu zapewni większy komfort, a dodatkową ochronę przed podmuchami wiatru dadzą ekrany wiatrowe, które mogą towarzyszyć tego rodzaju konstrukcji.

Takie inwestycje na pewno przyciągną gości, a także sprawią, że można będzie przyjmować ich większą liczbę, gdyż przestrzeń lokalu stanie się większa nie tylko na czas lata. Tego typu konstrukcje wydłużają okres korzystania z ogródków czy patio, zwłaszcza że ekrany wiatrowe pozwolą wygodnie i bezpiecznie stosować ogrzewacze. Tworzy to też niezwykle przytulny klimat.

Jak wybrać odpowiednią konstrukcję?

Dbając o wizerunek lokalu, właściciele muszą postawić na rozwiązania nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale też estetyczne. Świetne są nowoczesne zadaszenia z poliwęglanu, które podnoszą walory wizualne budynku. Bardzo istotna jest też stabilna konstrukcja —  musi wytrzymać podmuchy porywistego wiatru, jakie w Polsce występują coraz częściej.

Warto wybrać takie rozwiązanie

Zabudowanie tarasu, restauracyjnego ogródka czy patio to świetne rozwiązanie, a w dodatku można dobrać wspomniane ekrany wiatrowe czy na przykład specjalne systemy schładzające powietrze. Pozwoli to zwiększyć walory lokalu, przyciągnąć gości i zapewnić im maksymalny komfort.