Biznes i Finanse

Sitodruk w służbie marketingu!

Redaktor

Redaktor

Gadżety firmowe świetnie uzupełniają strategie marketingowe przedsiębiorstw. Idealnie sprawdzają się jako narzędzia dodatkowego promowania marki, budowania jej rozpoznawalności. Jednymi z najpopularniejszych produktów stanowiących reklamę brandu są koszulki z nadrukiem. Mogą być one wykonane w różnych technikach. Zobacz, czym jest sitodruk!

Dlaczego koszulki z nadrukiem są skuteczne w marketingu?

Każdy przedmiot z logo firmy staje się nośnikiem zewnętrznej reklamy, czyli takiej, która oddziałuje w przestrzeni publicznej. Inaczej ujmując, osoba posługująca się przy innych danym artykułem przyczynia się do wysyłania komunikatów marketingowych wszystkim wokół. Brand dociera do szerokiego grona odbiorców, powoli staje się rozpoznawalny.

Ważne jednak, żeby gadżet był praktyczny, by użytkownik chętnie z niego korzystał. A takie właśnie są koszulki. Jeśli będą odpowiednio wykonane, posłużą przez wiele lat. Z tego powodu warto postarać się o wyprodukowanie przydatnych przedmiotów z nadrukiem logo przedsiębiorstwa i rozdanie ich np. uczestnikom szkolenia, wykładu, stażystom itp. Wytrzymałość naniesionej grafiki gwarantuje sitodruk, czyli jedna z technik drukarskich, która jest bardzo powszechna. Co to takiego?

Czym jest sitodruk?

Jest to metoda przenoszenia motywów graficznych na materiał z wykorzystaniem szablonów. Należy je umieścić na specjalnej matrycy, jaką stanowi drobna siatka. Najczęściej jest ona wykonana z metalu, ale zdarzają się też warianty z tworzywa sztucznego. 

Założeniem sitodruku jest przetłaczanie farby przez szablon, który zakrywa miejsca, jakie mają pozostać niezadrukowane. Taka technika pozwala wiernie odwzorować oryginał. 

Korzystaj z usług dobrych drukarni!

Zdecydowanie sitodruk zapewnia wysoką jakość tworzonych grafik. Istotne jednak, by dobrze przygotować szablon i umiejętnie go użyć. Dlatego warto korzystać z usług doświadczonych firm, które mogą pochwalić się udanymi realizacjami.