Technologie

Radio Controlled w zegarkach Citizen – jak działa?

Redaktor

Redaktor

Osoby często podróżujące z pewnością docenią możliwość sterowania radiowego czasomierzem – dzięki temu godzina przestawia się automatycznie, zgodnie ze strefą czasową, w jakiej dana osoba przebywa. To znaczne ułatwienie dla tych użytkowników, którzy przemieszczają się pomiędzy krajami i nie chcą stale pamiętać o przestawianiu zegarka. Jak działa funkcja Radio Controlled?

Na czym polega Radio Controlled?

Sterowanie radiowe w zegarkach Citizen Watch to funkcja znacznie ułatwiające codzienne życie osobom stale podróżującym pomiędzy strefami czasowymi. Co ważne, wyróżnia je imponująca precyzja w prezentowaniu aktualnej godziny – margines błędu wynosi 1 sekundę na… milion lat! Odpowiada za to sygnał czasu zegara atomowego nadawany przez pięć wież radiowych zlokalizowanych w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Synchronizacja następuje pomiędzy godziną 2 a 4 rano – wtedy bowiem sygnał jest najsilniejszy. Jednak modele sterowane w ten sposób to propozycja nie tylko dla miłośników podróży – sprawdzą się one dla każdego, dla kogo sezonowe przestawianie czasu z letniego na zimowy i odwrotnie jest uciążliwe. Automatyczna regulacja to wielka wygoda!

Japońskie zegarki Citizen sterowane radiowo – modele, które warto mieć

Chcąc wybrać najlepsze modele z oferty tego japońskiego producenta, warto sprawdzić zegarki Citizen z funkcją Radio Controlled. Wyróżniają się one – poza funkcjonalnym sterowaniem radiowym – również:

  • stylowym designem – to zarówno eleganckie, jak i sportowe lub modernistyczne modele, które z łatwością można zestawić z dowolną stylizacją i dopasować na każdą okazję,

  • funkcjami dodatkowymi – takimi jak stoper, podświetlenie tarczy czy datownik,
  • wytrzymałością – wodoszczelne, odporne na wstrząsy i upadki, są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, stanowią zatem inwestycję na długie lata,
  • różnorodnością mechanizmów zasilania – bez trudu można znaleźć modele automatyczne, napędzane kwarcowo czy eco drive.

Warto postawić na sterowane radiowo zegarki Citizen Watch

Można kupić je w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Są dostępne w rozmaitych stylach, dzięki czemu każdy ma szansę zaopatrzyć się w wyroby odpowiadające indywidualnym gustom oraz dopasowane do konkretnej okazji.