Uroda i Zdrowie

Odpowiednie produkty do włosów kręconych i ich pielęgnacja — co warto wiedzieć?

Redaktor

Redaktor

Paniom o prostych pasmach może się wydawać, że posiadanie loków lub fal to wielkie szczęście, ale ich posiadaczki wiedzą, że wcale nie tak łatwo jest zapewnić im odpowiednią kondycję. Tak naprawdę włosy kręcące się są trudne w pielęgnacji, gdyż mają wiele specyficznych wymogów. Dowiedz się, jak o nie dbać i jakie preparaty wybierać.

Włosy kręcone —  suche z natury

Kręcące się włosy, czy to układające się w duże loki, mające postać małych sprężynek, czy fale, mają wiele zalet, przede wszystkim są pełne objętości. Ich największym mankamentem jednak jest fakt, że są z natury suche, a jeśli nie zapewni im się odpowiedniej pielęgnacji, problem ten będzie się pogłębiał. Wiele kobiet ma problem z matowymi, szorstkimi i widocznie suchymi włosami, które przez to tracą cały swój urok, zwłaszcza że taki stan wpływa też niekorzystnie na ich skręt —  zaburza kształt. Poza tym wysuszenie prowadzi do kruszenia się końcówek —  to właśnie dlatego panie kręconowłose często mają wrażenie, że ich włosy w ogóle nie rosną.

Problemem jest też puszenie się, będące skutkiem wysuszenia, ale nie tylko. Z tego względu trzeba m.in. unikać czesania suchych włosów —  należy je rozczesywać tylko na mokro, po nałożeniu odżywki, z użyciem grzebienia, np. drewnianego, z szeroko rozstawionymi zębami. Wiele pań całkiem rezygnuje z czesania swoich włosów, rozdzielając je jedynie po myciu palcami. Pomaga to utrzymać kształt skrętu.

Po jakie produkty do włosów kręconych warto sięgnąć?

Pielęgnacja takich pasm to odpowiednie postępowanie —  najważniejsze są wyżej wymienione zasady, jak i stosowanie właściwych kosmetyków. Najlepiej, by były to produkty do włosów kręconych, gdyż przeznaczone typowo dla nich, zapewnią optymalne efekty, przede wszystkim silne nawilżenie. Równie ważne jest podkreślenie i utrzymanie skrętu, co chroni także przed puszeniem się, np. na skutek wilgoci w powietrzu.