Dom i Ogród

Kołki Fischer – akcesoria budowlane do zadań specjalnych

Redaktor

Redaktor

Istnieją różne metody kotwienia mniejszych i większych przedmiotów w murach. Prawdziwa rewolucja w tym zakresie zaczęła się wraz z wynalezieniem kołków Fischer. Firma ta jako pierwsza dostarczyła plastikowe akcesoria rozporowe, które znacznie ułatwiły prace montażowe. Co warto o nich wiedzieć? Przeczytaj poniżej!

Czym wyróżniają się kołki Fischer?

Producent ten do dzisiaj wyznacza najwyższe standardy jeśli chodzi o elementy montażowe. Wykonane z wysokogatunkowych kompozytów, gwarantują trwałą i skuteczną instalację różnych przedmiotów na odmiennych powierzchniach – niezależnie, czy to drewno, ceglana ściana, czy kamienny lub betonowy mur. Opatentowane przez markę innowacyjne rozwiązania znacznie przekraczają możliwości standardowych kołków, zwiększając m.in. powierzchnię oddziaływania na miejsce kotwienia, co zwiększa jego siłę i zmniejsza ryzyko odpadnięcia zamontowanych półek, szafek etc.

Rozwiązania serii DUO

Choć w sprzedaży dostępne są m.in. uniwersalne kołki Fischer , to warto zwrócić uwagę także na specjalne rozwiązania marki. Dużym uznaniem wśród amatorów, jak i profesjonalistów cieszą się produkty z serii DUO. To „inteligentne” systemy, idealnie pasujące do różnych podłoży. Czym się wyróżniają?

Da się to wytłumaczyć na przykładzie DuoPower. Płaszcz przy mocowaniu wkręta dostosowuje się do powierzchni, w jakiej jest montowany. Może albo w klasyczny sposób rozpierać się wewnątrz lub – jeśli przechodzi na wylot – skręcać się, a tym samym tworzyć z drugiej strony docisk zapewniający efektywne kotwienie. A to tylko jedno z licznych rozwiązań!

Jak wybrać kołki Fischer dla siebie?

Obok DuoPower, są także rozwiązania typu DuoTec, DuoBlade, DuoSeal oraz DuoXpand. Które z nich będzie najlepsze dla Ciebie? Czy może warto wybrać inną propozycję producenta? Wiele zależy od tego, gdzie i co montujesz. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz właściwy produkt – najlepiej przed zakupem poradź się sprzedawcy.