Dom i Ogród

Jakie zegary będą pasować do nowoczesnych wnętrz?

Redaktor

Redaktor

Od wielu wieków jednym z przedmiotów służących do wyposażenia wnętrz były czasomierze. Ich zadaniem zawsze było wyznaczanie rytmu dobowego mieszkańców domu, ale miały one jeszcze inną funkcję. Stanowiły efektowny element dekoracyjny, co potwierdzają wyroby mistrzów zegarmistrzowskich, podziwiane w zabytkowych wnętrzach. Jak je dobrać do różnych stylów aranżacji wnętrz? By się dowiedzieć, zapoznaj się z tekstem zamieszczonym poniżej!

Jak wybrać zegary do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym lub loftowym?

Pragnąc stworzyć nowoczesne wnętrze zaaranżowane w którymś z tych stylów, należy dobrać wszystkie elementy wystroju w taki sposób, aby idealnie do siebie pasowały. Podobnie jak inne znajdujące się w takim pomieszczeniu elementy, także zegary mają komponować się z resztą wyposażenia. Powinny one mieć proste kształty, spore rozmiary i pasować również kolorem. Jako że taki element dekoracyjny powinien kontrastować ze ścianą, właściciele mieszkań często wybierają modele z dużymi cyframi rzymskimi lub arabskimi w matowej czerni.

Gdzie można kupić taki efektowny zegar?

Oryginalne zegary ścienne można zakupić w wielu sklepach. Niektóre z nich prowadzone są przez producentów, którzy dbają o satysfakcję klientów, dlatego ich wyroby są efektowne, starannie wykonane i trwałe. Są to firmy wykorzystujące w produkcji maszyny CNC, pozwalające na idealne wycięcie kształtów bez konieczności obrabiania krawędzi. 

Jakie modele zegarów można zakupić u producentów?

Każda firma ma na ogół własnych projektantów śledzących trendy, dlatego kształty ich wyrobów mogą być różne. Często powtarzającymi się motywami są:

  • słońce,
  • koło od roweru ze szprychami,
  • różne rozety,

ale jest też mnóstwo innych, oryginalnych wzorów, nawiązujących do tematyki zaczerpniętej z książek, filmów, muzyki, np. z podobizną mustanga w galopie czy króla Rock’Rolla. Wybór jest spory, więc każda osoba znajdzie coś dla siebie, bez względu na preferencje. Producenci pomyśleli również o klientach poszukujących zegarów do kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcego, dlatego mają w sprzedaży nie tylko modele loftowe, ale i pasujące do innych stylów.

Ile kosztują zegary polecane przez producentów?

To produkty, które będą służyć przez wiele lat, dlatego są droższe od marketowych. W zależności od oczekiwań klientów dotyczących jakości mogą one kosztować od około 150 zł wzwyż. Chcesz efektownie udekorować zegarem kuchnię czy salon? Znajdź w sieci producenta i zapytaj o ofertę!