Motoryzacja

Jakie są rodzaje osprzętu do wózka widłowego?

Redaktor

Redaktor

Paleciaki są wykorzystywane głównie w magazynach, hurtowniach oraz zakładach przemysłowych. Pojazdy służą do transportowania oraz składowania różnego rodzaju towarów. Okazuje się jednak, że dzięki użyciu dodatkowego osprzętu, zakres ich działania może być znacznie szerszy. Sprawdź najpopularniejsze rozwiązania stosowane przez właścicieli wózków widłowych.

Podstawowy osprzęt do sztaplarek — rodzaje i zastosowanie

Na rynku można znaleźć przeróżne dodatki do paleciaków. Wybór zawsze będzie zależał od branży, w której działa klient, rodzaju wykonywanych prac oraz indywidualnych potrzeb. Wśród najpopularniejszego osprzętu można wymienić taki jak:

  • widły,
  • łyżki i czerpaki (do transportowania ładunków sypkich oraz płynnych),
  • wysięgniki (służą do podnoszenia dużych i długich towarów),
  • chwytaki,
  • platformy robocze (wykorzystywane są do bezpiecznego unoszenia pracowników wykonujących pracę na dużych wysokościach).

Czym kierować się podczas wyboru akcesoriów do wózka widłowego?

Okazuje się, że nie każdy sprzęt będzie pasował do paleciaka określonego modelu. Wybierając osprzęt do wózka widłowego , należy więc sprawdzić, czy jest kompatybilny z posiadanym pojazdem. Takie informacje powinny być podawane w danych technicznych produktu. Zawsze jednak można skontaktować się bezpośrednio z producentem lub sprzedawcą. Dobrze też postawić na rozwiązania, które pozwolą rozszerzyć działalność prowadzonej firmy lub zyskać oszczędności (przykładowo, decydując się na zakup pługu do odśnieżania, przedsiębiorstwo nie będzie musiało już korzystać z usług zewnętrznych firm). 

Gdzie zamówić osprzęt?

Podczas wyboru dodatkowego sprzętu do wózków jezdniowych podnośnikowych warto postawić na znanych producentów, zapewniających gwarancję na sprzedawane akcesoria. Wielu sprzedawców, będących oficjalnymi dystrybutorami osprzętu popularnych marek, służy doradztwem i świadczy dodatkowe usługi serwisowe (również pogwarancyjne).