Dom i Ogród

Jakie rodzaje rolet dostępne są w Szczecinie?

Redaktor

Redaktor

Kupując osłony okienne, klienci oczekują, że firma, która je produkuje, postara się, by były efektowne, dopasowane do stylu, w jakim urządzone są pomieszczenia i idealne pod względem wymiaru. Mają też określone wymagania dotyczące materiałów. Chcesz wiedzieć, jakie rodzaje przesłon dostępne są na rynku? Przeczytaj dalszą część niniejszego artykułu!

Rolety – z jakich materiałów?

W zależności od rodzaju i przeznaczenia osłon okiennych mogą one zostać wykonane z różnych materiałów. Dostępne w Szczecinie rolety wewnętrzne produkowane są z wielu rodzajów tkanin, np. poliestrowych, bawełnianych czy lnianych, ale także z drewna. W przypadku przesłon zewnętrznych zwraca się uwagę na odporność użytych surowców na warunki atmosferyczne, dlatego wykorzystuje się do ich produkcji aluminium oraz tworzywa sztuczne.

Jakie rodzaje rolet są w sprzedaży?

Bogactwo asortymentu jest ogromne i z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie w nim produkt odpowiadający oczekiwaniom. W ofercie są m.in:

  • plisy i duetty – uniwersalne, stylowe i perfekcyjnie zacieniające wnętrze,
  • tkaninowe – proste i minimalistyczne, 
  • rzymskie – skutecznie zaciemniające pomieszczenie i mające walory dekoracyjne,
  • dzień-noc – praktyczne i łatwe w dopasowaniu do okien o nieregularnych kształtach,
  • screen – montowane na zewnątrz, ograniczające promieniowanie, 
  • zewnętrzne – gwarantujące bezpieczeństwo i ochronę przed warunkami pogodowymi.

Oferta rynkowa osłon okiennych obejmuje też żaluzje wewnętrzne, pionowe i poziome oraz zewnętrzne z różnych materiałów, dlatego klienci indywidualni i biznesowi znajdą odpowiedni rodzaj.

Rolety ekologiczne – czy są takie?

Osoby dbające o środowisko lub po prostu kochające naturalne materiały we wnętrzach powinny zwrócić uwagę na rolety drewniane. Są one nie tylko wyjątkowo piękne, ale też pozwalają tak wyregulować nachylenie lameli, aby wpuścić do wnętrza potrzebną ilość światła. Są trwałe i proste w czyszczeniu. Wystarczy ściereczka lub odkurzacz, aby pozbyć się osiadającego na nich kurzu. Można je polecić nawet alergikom.

Rolety – jakie sterowanie?

Sposób użytkowania uzależniony jest od typu osłony oraz od preferencji nabywcy. Może on zdecydować się na sterowanie ręczne, elektryczne, a nawet automatyczne, zintegrowane z systemem inteligentnego domu. Chcesz zapewnić wnętrzom swojego mieszkania intymność i estetykę, dlatego szukasz w Szczecinie odpowiednich rolet? Odwiedź stronę i wybierz model!