Uroda i Zdrowie

Jakie produkty do włosów kręconych stosować?

Redaktor

Redaktor

Wiele kobiet marzy o sprężystych lokach lub miękkich falach, ale ich posiadanie wcale nie jest taką przyjemnością jak się wydaje. Przede wszystkim kręcone włosy potrzebują ściśle określonej pielęgnacji i odpowiedniego postępowania, inaczej bowiem nie tylko tracą kształt, ale też mocno się puszą, są również narażone na wysuszenie i zniszczenia, i tak bowiem są suche z natury. Dowiedz się, jak wybierać do nich odpowiednie produkty.

Czego potrzebują włosy kręcone?

Pasma z tendencją do kręcenia się mają tendencje do silnego wysuszania się, gdyż są suche z natury. Dotyczy to zarówno sprężynek, jak i fal, a odpowiednie nawilżenie pozwala nadać im pożądany kształt, podczas gdy jego brak powoduje, że włosy zaczynają wyglądać jak matowa szopa. Poza tym niezbędne jest, by sięgać po produkty do włosów kręconych , a nie do wszystkich innych, takie bowiem zawierają właściwe składniki, także podkreślające skręt —  na pewno lepiej będzie postawić na to niż na siłę prostować swoje włosy, co jest prostą drogą do silnych zniszczeń. Poza tym w takich pasmach tkwi wielki potencjał —  dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zyskać pięknie, lśniące, sprężyste loki czy fale, a także cieszyć się pełnią objętości, o czym panie prostowłose mogą zwykle tylko pomarzyć.

Po co warto sięgnąć?

Loki, loczki i fale potrzebują silnego odżywienia i nawilżenia, warto zatem zadbać, by zapewniały je wszystkie stosowane kosmetyki — zarówno maska i odżywka, jak i szampon. Najlepiej, by były to produkty przeznaczone typowo do kręcących się włosów. Warto też zadbać o odpowiednią stylizację, by podkreślić naturalny skręt. Zapewnią to spraye do stylizacji czy aktywatory skrętu, które sprawiają, że włosy pięknie kręcą się na etapie suszenia i nie trzeba ich długo modelować.

Piękny wygląd loków i fal

Mając takie włosy, warto o nie zadbać, by wyglądały pięknie. Zdrowe, lśniące loki i fale to przepiękna fryzura, która doda uroku każdej kobiecie.