Motoryzacja

Jaki osprzęt do wózka widłowego warto kupić?

Redaktor

Redaktor

Sztaplarki to wielofunkcyjne urządzenia, które znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych, sklepach oraz magazynach. Pojazdy wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz sporym udźwigiem. Okazuje się, że dzięki zamontowaniu specjalnego osprzętu popularne paleciaki mogą posłużyć właścicielowi do wykonywania wielu dodatkowych prac. Sprawdź, które akcesoria warto wybrać.

Jaki rodzaj osprzętu jest stosowany przy sztaplarkach?

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Wybór zawsze jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb klienta oraz rodzaju wykonywanej działalności. Ogólnie można wymienić następujący osprzęt do wózka widłowego:

  • Łyżki i czerpaki (m.in. szufle, łyżki mieszające i chwytające),
  • widły oraz przedłużki wideł,
  • wysięgniki,
  • platformy robocze (do wykonywania prac na wysokościach),
  • obrotnice,
  • przesuwy boczne,
  • paletyzery (do transportowania wielu palet jednocześnie).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru osprzętu?

Przed złożeniem zamówienia na określony sprzęt, warto sprawdzić, jakie akcesoria można zamontować w posiadanym paleciaku. W razie jakichkolwiek problemów najlepiej zwrócić się o pomoc w tej kwestii bezpośrednio do sprzedawcy osprzętu do sztaplarek. Dla klienta kluczowa powinna być również wytrzymałość, prostota obsługi i zakres zastosowania wybranych akcesoriów. Dobrze więc poznać opinie dotychczasowych użytkowników. 

Gdzie serwisować wózki widłowe i posiadany osprzęt?

Już na etapie zakupu sztaplarki oraz dodatkowych akcesoriów warto postawić na firmę, która poza doradztwem zapewnia także usługi serwisowe (gwarancyjne oraz pozagwarancyjne). Podnośnikowe wózki jezdniowe powinny być regularnie poddawane przeglądom technicznym w celu wymiany zużytych lub niedziałających części. Najlepiej podjąć współpracę z marką, która oferuje sprzęty oraz oryginalne podzespoły pochodzące od znanych producentów.