Biznes i Finanse

Jak znaleźć dobrą ofertę odkupienia szkody?

Redaktor

Redaktor

Nieuczciwe praktyki towarzystw ubezpieczeniowych są prawdziwą plagą. Uzyskanie odszkodowania za poniesioną szkodę w oczekiwanej kwocie jest tak naprawdę rzadkie. Problemem może to być na przykład w przypadku uszkodzenia auta —  nader często wypłacane kierowcom sumy nie pokrywają kosztów naprawy. Nie trzeba się z tym jednak godzić, można sprzedać swoją szkodę i uzyskać dopłatę do odszkodowania. Dowiedz się, jak znaleźć dobrą ofertę tego rodzaju.

Kto oferuje pomoc w takiej sytuacji?

Uzyskanie niesatysfakcjonującego odszkodowania wcale nie musi kończyć sprawy. Osoba znajdująca się w takiej sytuacji ma kilka możliwości dochodzenia swych racji. Po pierwsze, może napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Kolejnym krokiem, w razie niepowodzenia uzyskania wyższej sumy, może być zgłoszenie się do prawnika i dochodzenie swych praw przed sądem, to jednak długa i niepewna droga. Przeciwne cechy ma rozwiązanie, jakim jest sprzedanie szkody firmie odszkodowawczej.

Podmiot taki oferuje odkupienie szkody na mocy cesji, a zatem praw do niej. Nabywając je, samodzielnie walczy z ubezpieczycielem, a pozyskane w ten sposób środki należą do niego. Wcześniej zaś, w momencie podpisania umowy cesji, przekazuje środki w ustalonej wysokości klientowi —  jest to dopłata do odszkodowania, która może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Oczywiście taka dopłata nie zawsze będzie się należała, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która oferuje bezpłatną analizę dokumentacji, najlepiej drogą zdalną.

Jak znaleźć dobrą firmę?

Osobom chcącym uzyskać dopłatę do odszkodowania najbardziej zależy rzecz jasna na tym, by otrzymać jak najwięcej pieniędzy. Warto zatem, szukając oferty tego rodzaju, sprawdzać, np. na stronach firm, jakie sumy przyznały swym klientom —  informacje na ten temat zwykle są zamieszczane na portalach. Warto też zwracać uwagę na szybkość procesu i poziom jego skomplikowania —  im prostsza i szybsza procedura, tym lepiej.

Uzyskaj dodatkowe pieniądze

Choć dopłata do odszkodowania nie zawsze się należy, warto sprawdzić, czy tak jest w danym przypadku, może się bowiem okazać, że możliwe będzie uzyskanie znacznych środków. Co ciekawe, o taką dopłatę można ubiegać się nawet do 3 lat po zdarzeniu drogowym i nawet kiedy już sprzedało się uszkodzony w jego wyniku samochód! Takie warunki mają najlepsze firmy.