Dom i Ogród

Gdzie można kupić ładnie wykonaną deskę do wspinania dla małego dziecka?

Redaktor

Redaktor

Drewno towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, dostarczając mu budulca, opału, materiału na broń itp. Niewiele zmieniło się od czasów, gdy ludzie nauczyli się z niego korzystać, gdyż dalej jest cenione za mnóstwo cennych właściwości. Dlatego wykorzystuje się je także do produkcji zabawek dla najmłodszych? Jakich? Dowiedz się z poniższego tekstu!

Dlaczego młodsze dzieci powinny dostawać zabawki z drewna?

Powodów, dla którego drewniane zabawki cieszą się popularnością, jest wiele. Do najważniejszych należy zaliczyć ich trwałość oraz bezpieczeństwo dla dzieci. Dzięki coraz doskonalszym maszynom obróbka drewna jest prostsza i można z niego wycinać skomplikowane kształty. Poza tym są też bardziej ekologiczne niż te wykonane z tworzyw sztucznych i łatwo je utrzymać w czystości. Zapewniają dzieciom dobrą, rozwijającą zabawę, podczas której maluchy mogą wykazać się kreatywnością.

Jakie inne korzyści dzieci mogą odnieść, bawiąc się drewnianymi zabawkami?

Zabawki z drewna to nie tylko klocki, ale też szereg innych wspaniałych produktów, takich chociażby jak deska do wspinania, która posłuży także jako zjeżdżalnia, podkładka do rysowania czy miejsce do zabawy samochodzikami. Doskonale sprawdzi się wraz z piklerem jako element wyposażenia domowego placu zabaw, gdzie 3-latek może ćwiczyć nie tylko umysł, wymyślając zastosowania dla tego produktu, ale również mięśnie i koordynację na linii wzrok-ręka. Znoszą one znaczne obciążenie, jednak należy pamiętać, że z niektórych z nich dzieci mogą korzysta jedynie pod nadzorem.

Gdzie można nabyć ładnie wykonane zabawki drewniane?

Produkty takie jak deski do wspinaczki, drabinki, bujaki itp. są dostępne bezpośrednio u producentów. Ich ceny są rozsądne, gdyż nie zawierają marż pośredników. Cechują się starannym wykonaniem, a farby użyte do ich wykończenia mają stosowne atesty.

Ile kosztują takie zabawki?

Cena desek, łuków wspinaczkowych i tym podobnych wyrobów uzależniona jest od wielu czynników, takich jak stopień skomplikowania, liczba elementów czy ilość materiału użytego do produkcji. Nie są one jednak drogie, a potrafią przetrwać naprawdę wiele. Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku frajdę i wspomóc jego rozwój, znajdź producenta i wybierz odpowiedni dla niego podarek!