Dom i Ogród

Dywany w kwiaty — kiedy warto je wybierać?

Redaktor

Redaktor

Pomysłowość tkaczy zajmujących się wykonywaniem tekstylnych pokryć podłogowych nie zna granic, a współczesny konsument jest bardzo wymagający. Obecnie ludzie często chcą mieć w swych domach nietuzinkowe elementy aranżacji. W oczekiwania te z pewnością wpisują się dywany w kwiaty. Sprawdź, kiedy warto je wybierać.

Oryginalność zawsze w cenie

Przez wiele lat na rynku dominowały dywany w charakterystyczne, orientalne wzory, z również powtarzalnymi kolorami. Obecnie nadal się one w modzie, szczególnie gdy chodzi o oryginalne wyroby z krajów Orientu, ale warto też zainteresować się innymi propozycjami. Ucieszą one zwłaszcza osoby lubiące niestandardowe rozwiązania. Dywany w kwiaty zdecydowanie do nich należą, choć oczywiście nie są to nowe rozwiązania. Motyw kwiatowy pojawia się w aranżacji wnętrz od bardzo dawnych czasów, w różnych formach. Co ciekawe, choć jest charakterystyczny zwłaszcza dla stylu angielskiego, takie pokrycia podłogowe świetnie sprawdzą się też w przypadku wielu innych aranżacji.

Co warto wybrać?

Wystarczy znaleźć dobry sklep z dywanami wysokiej jakości, by mieć do wyboru mnóstwo propozycji z tym motywem. Są one różnorodne, kwiaty mogą być kolorowe lub utrzymane na przykład w różnych odcieniach szarości, co prezentuje się bardzo nowocześnie. Poszczególne warianty kolorystyczne pozwalają podkreślać styl panujący w pomieszczeniach czy przełamywać monotonię, ocieplać przestrzeń itp. To też pozwala dobierać takie dywany do różnych pomieszczeń —  salonów, sypialni, jadalni, pokojów młodzieżowych, a nawet dziecięcych. W tym ostatnim przypadku sprawdzą się zwłaszcza optymistyczne, rozweselające przestrzeń warianty mocno kolorowe. Ponadto warto pamiętać, że duże wzory optycznie pomniejszają pomieszczenia, podczas gdy drobne kwiatuszki mogą dawać wrażenie przestronności pokoju.

Warto wybrać dobrą jakość

Tego rodzaju pokrycia mogą być świetnym wyborem do różnych pomieszczeń, ale tylko gdy wybierze się je właściwie, także gdy chodzi o ich jakość. Godne polecenia są zwłaszcza dywany wykonywane ręcznie, odznaczające się niezwykłą precyzją wykończenia. Takie są dobrą ozdobą eleganckich przestrzeni.