Dom i Ogród

Dywany w kwiaty — kicz czy dobry wybór?

Redaktor

Redaktor

Urządzając swoją przestrzeń mieszkalną, trzeba zdecydować między innymi o tym, czy podłoga zostanie czymś przykryta, czy nie. Przez jakiś czas panowała moda na pomijanie dywanów w aranżacji, obecnie jednak wracają one do łask, ponieważ docenia się ich rozliczne walory. Pomagają między innymi ocieplić przestrzeń, w przenośni i dosłownie, dodają pomieszczeniom przytulności oraz podkreślają panujący w nich styl. W dodatku dostępne są w bardzo szerokim wyborze. Czy warto postawić na dywany w kwiaty? Sprawdź!

Szeroki wybór produktów

Obecnie pokrycia podłogowe wykonywane są z najróżniejszych materiałów, a także utrzymane w przeróżnych kolorach i wzorach. Trudno wyliczyć je wszystkie, wobec czego kupujący naprawdę mają w czym wybierać. Wciąż modne klasyczne, orientalne wzory czy abstrakcja to tylko niektóre z propozycji, jakie znaleźć można na rynku. Jak na tym tle wypadają dywany w kwiaty ? Na pewno —  nietypowo, o czym można przekonać się, odwiedzając dobry sklep. Szeroki asortyment, jaki się w nim znajdzie, udowodni, że pomysłowość projektantów nie zna granic. Dzięki temu na pokrycia takie mogą stawiać osoby o różnych preferencjach i łatwo je dobierać do różnych aranżacji.

Dywany w kwiaty — nie tylko standardowe propozycje

Jeśli ktoś obawia się kiczu w przypadku takich produktów albo myśli, że pasują one wyłącznie do stylu angielskiego, szybko zmieni zdanie gdy przejrzy współczesne propozycje. Okazuje się, że projektanci mają nieograniczone pomysły na użycie motywu flory w dziedzinie produkcji dywanów. Występują one zatem w przeróżnych wariacjach. Kiedy chce się osiągnąć stonowany efekt, można postawić na produkt utrzymany w odcieniach szarości, a gdy pragnie rozświetlić wnętrze i uczynić je weselszym, do wyboru jest mnóstwo wzorów niezwykle kolorowych. Ponadto kwiaty często są traktowane przez twórców w ciekawy sposób, na przykład w ujęciu nieco abstrakcyjnym.

Nie tylko wzory

Chcąc sięgnąć po coś naprawdę nietypowego do wystroju swojego salonu czy sypialni, można postawić na dywan, który ma kształt kwiatu. To zdecydowanie nietuzinkowa i warta uwagi propozycja dla miłośników motywów floral.