Uroda i Zdrowie

Dla kogo kolagen w tabletkach?

Redaktor

Redaktor

Szukając sposobów na wsparcie swojego zdrowia, ludzie sięgają po różne substancje w postaci suplementów. Jedną z częściej wybieranych jest kolagen, dostępny w sprzedaży w różnych formach, choć najczęściej stosowane są tabletki. Sprawdź, jakie właściwości ma ten składnik i komu przyda się jego zażywanie.

Spadek poziomu kolagenu w organizmie

Substancja ta jest wytwarzana przez organizm —  to białko znajdujące się w tkance łącznej, a więc przede wszystkim w stawach. Niestety, wraz z upływem czasu jego produkcja się zmniejsza, a skutkiem tego są problemy ze stawami, trapiące zwłaszcza osoby starsze, a także pogorszony wygląd skóry —  spadek jej jędrności oraz pojawianie się zmarszczek. Chcąc temu przeciwdziałać, należy zacząć dostarczać kolagen z zewnątrz. Oczywiście znaleźć można go w pokarmach, na przykład w żelatynie i produktach ją zawierających, ale są to stosunkowo małe ilości. Chcąc zobaczyć wyraźne efekty, wiele osób sięga po kolagen w tabletkach , zwłaszcza gdy:

  • odczuwają silne dolegliwości ze strony stawów, takie jak ich ból, sztywność i ograniczona ruchomość,
  • pragną zachować młody wygląd skóry.

Oczywiście substancja ta ma też wpływ na inne obszary organizmu, gdyż odpowiada za regenerację komórek, a także buduje mięśnie. Jej suplementacja może zatem przydać się praktycznie każdemu.

Jak wybrać dobry kolagen w tabletkach?

Na pewno najlepiej jest postawić na kolagen naturalnego pochodzenia —  jest on pozyskiwany między innymi z rybich skór. Taki jest najlepszej jakości oraz zostaje dobrze wchłonięty i wykorzystany przez organizm, jednocześnie nie mając niepożądanych skutków ubocznych. Najlepiej szukać suplementu w dobrym sklepie. Można też wybrać inną formę preparatu, na przykład proszek do rozpuszczania w wodzie, dostępny w saszetkach czy w pudełku o większej pojemności. Każdy wybierze postać odpowiednią dla siebie.