Biznes i Finanse

Czy warto skorzystać z oferty odkupienia szkody?

Redaktor

Redaktor

Nie wszyscy kierowcy, których auto zostało uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego, wiedzą o tym, że wcale nie muszą godzić się z niesatysfakcjonującą ich decyzją ubezpieczyciela jeśli chodzi o sumę odszkodowania. Jeśli jest ona, ich zdaniem, zaniżona, można dochodzić swych racji, wykorzystując drogę prawną bądź zdecydować się na odsprzedanie szkody. Komu i na jakich warunkach? Sprawdź!

Kto oferuje odkupienie szkody?

Pomoc osobom będącym w opisanej wyżej sytuacji, czyli niezadowolonym z sumy przyznanego im odszkodowania, zaoferować mogą różne podmioty, na czele z prawnikami i kancelariami prawnymi —  niektóre z nich specjalizują się typowo w takich sprawach. Tego rodzaju postępowania jednak mogą trwać bardzo długo, a i tak nie dają gwarancji, że uda się uzyskać stosowną sumę w sądzie. W dodatku zostanie ona znacznie pomniejszona o prowizję —  koszt obsługi prawnej, tak naprawdę więc całe przedsięwzięcie może się nie opłacać.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku korzystania z oferty firmy odszkodowawczej, proponującej odkupienie szkody . Takie usługi są dla poszkodowanych kierowców bardzo dogodne przede wszystkim pod tym względem, że dostają oni pieniądze niezwłocznie po zaproponowaniu kwoty przez firmę i jej zaakceptowaniu przez siebie. Przekazują też prawa do swej szkody firmie, co sprawia, że sama przystępuje ona do potyczki z ubezpieczycielem, wobec czego kierowcę kwestia ta przestaje interesować. Jest to świetna opcja dla osób niemających siły i czasu na potyczki sądowe, a przede wszystkim —  chcących szybko uzyskać należne pieniądze, na przykład kiedy są one niezbędne do naprawy auta.

Jak skorzystać?

Zaletą rozwiązania, jakim jest odsprzedanie szkody, jest jego prostota. W dodatku cały proces przebiega szybko. Tak naprawdę poszkodowany nie musi robić nic więcej ponad zgłoszenie się do takiej firmy i przedstawienie dokumentacji dotyczącej sprawy, co zwykle można zrobić online. Potem wystarczy podpisanie umowy cesji i już można dostać swoje pieniądze —  dopłatę do odszkodowania, mogącą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Sprzedaj swoją szkodę!

Zaniżanie odszkodowań wypłacanych kierowcom to powszechne praktyki, z którymi nie warto się godzić. Jeśli Ciebie także to dotyczy, sprzedaj swą szkodę, pozbądź się problemu i ciesz się z dodatkowych pieniędzy! To proste, szybkie i w pełni opłacalne.