Technologie

Czy na rynku są dostępne prasy do klejenia drewna na indywidualne zamówienie?

Redaktor

Redaktor

Chcąc podnieść wydajność firmy meblowej, trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt, który zdecydowanie przyspieszy prace i sprawi, że wyroby będą efektowne i piękne. Na rynku dostępne są hydrauliczne maszyny pozwalające na łączenie mniejszych i większych elementów z wykorzystaniem ciśnienia. Dowiedz się z tekstu zamieszczonego poniżej, jak działa takie urządzenie.

Czy warto kupić prasę do klejenia drewna?

Bez takiego urządzenia nie obejdzie się żaden stolarz, nawet gdyby dysponował najlepszymi ściskami stolarskimi. Jest to sprzęt nr 1 potrzebny nie tylko w dużych zakładach meblowych, ale też w profesjonalnych i amatorskich warsztatach. Zatem nie tylko warto, ale nawet należy zaopatrzyć się w maszynę, która będzie perfekcyjnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań nabywcy.

Na jakiej zasadzie działają te maszyny?

Hydrauliczne prasy do klejenia drewna wykorzystują nacisk wysokiego ciśnienia, które powstaje w zamkniętym układzie i daje możliwość ściskania elementów o różnej wielkości. Działanie tych maszyn i wielu innych wykorzystujących ciecze w układach zamkniętych do wytwarzania siły mechanicznej opiera się na prawie Pascala. Urządzenia produkowane dla małych i średnich firm zwykle wywierają nacisk o sile 20-30 ton, ale spotyka się również sprzęt o wyższej mocy. Większość producentów przyjmuje indywidualne zamówienia na budowę tych maszyn i perfekcyjnie dopasowuje je do specyfiki działalności firmy nabywcy.

Jakich korzyści można się spodziewać, zakupując taką prasę?

Przede wszystkim pozwoli ona na skrócenie czasu realizacji wielu prac, a zatem wzrośnie efektywność firmy. Każde urządzenie:

  • jest dokładnie przemyślane,
  • ma stabilną, mocną konstrukcję, 
  • jest łatwe w obsłudze,
  • gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania,
  • pozwala na łączenie małych elementów drewnianych i płyt o sporych wymiarach.

Czy w prasach zastosowano jakieś innowacje?

Choć jest to sprzęt prosty w obsłudze, ma sterowanie elektroniczne, co zdecydowanie ułatwia jego obsługę. Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź w internecie producenta i poproś o dokładny opis.